Image Description

Mustafa Karaca

1981 yılında İzmir’de doğdum. 1999 yılında İzmir Atatürk Lisesi’nden mezun olduktan hemen sonra Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne başladım.
2005 yılında girdiğim ilk TUS sınavını kazanarak İstanbul’da Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği’nde ihtisasa başladım.
Dinamik bir ekibin parçası olarak çok sayıda bilimsel çalışmada bulunup, özellikle mikrocerrahi alanında binlerce ameliyata girip tecrübe sahibi oldum.İhtisas sürecim devam ederken 2009 yılında Viyana’da taze kadavralar üzerinde uygulamalı yüz estetiği eğitimi aldım.

2010 yılında Newyork Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Cerrahi Kiniği’nde dünyaca ünlü plastik cerrahlardan eğitim alma olanağı buldum. Yurtiçi ve yurtdışında toplam 18 adet kongre sunumu yaptım. 2012 yılında uzmanlık sınavını başarı ile geçip Devlet Hizmet Yükümlülüğü gereği Sivas Numune Hastanesi’ne atandım. Buradaki hizmetim boyunca yüzlerce başarılı estetik ameliyat yaptım. 2014 Ocak ayında Devlet Hizmet Yükümlülüğüm sona erdi ve memuriyetten istifa ettim. Bir yıl ONEP Estetik Plastik Cerrahi Kliniği’nde çalışarak dünyaca ünlü Plastik Cerrahi hocamız Prof. Dr. Onur Erol’un tecrübelerinden faydalanma imkanı buldum. 2015 Ocak ve 2016 Kasım tarihleri arasında Esteworld Altunizade Plastik Cerrahi Hastanesi’nde çalıştım. 2016 Aralık ve 2017 Eylül tarihleri arasında Academic Hospital’da Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı ve Esteticium Plastik Cerrahi Direktörü olarak görev yaptım. 2017 Eylül ayndan itibaren Bağdat Caddesindeki kendi muayenehanemde hizmet vermekteyim.
Mesleğimi uygularken hedeflediğim başarı kriterleri; hastalarımın ameliyat sonrası rahat bir dönem geçirmesi ve bir an önce sosyal hayatlarına dönebilmeleri, ayrıca ameliyat olduklarını belli etmeyen güzel, doğal ve sağlıklı sonuçlara ulaşabilmeleridir. İşlem öncesi ve sonrası dönemde hastalarıma yeterli zamanı ayırabilmenin, tüm sorularını rahatlıkla sorabilmelerine zemin hazırlayacak samimiyeti göstermenin ve her an ulaşılabilir olmanın çok önemli olduğunu biliyorum. Estetik, Plastik cerrahide el yeteneğinin, sanatsal görüşün ve güncel bilimsel gelişmenin önemine inanıyorum. Bu nedenle ince ayrıntılı realistik resimler çalışarak ve tıbbi literatürü yakından takip ederek bu yönlerimi daha da güçlendirmeyi hedefliyorum.


Hasta Yorumları

Hakkımdaki hasta yorumlarını yukarıdaki linkten detaylıca okuyabilirsiniz

Hastaneler

Operasyonları sadece güvenliğinden emin olduğum uluslararası kurumlarca denetlenen özel hastanelerde yapıyorum.