Asma teknikleri, genellikle kesi yapmadan küçük deliklerden ipler geçirilerek dokuların yukarı kaldırılmasıdır. En çok kaş ve yanaklara uygulanır. Şakak, gıdık, dudak ve kalçalara da uygulanabilir. Yöntem pratik ve düşük maliyetlidir. Kısa sürede, genel anestezi almadan, vücudunuzda kesi olmadan, çok daha çabuk iyileşerek daha kalkık kaşlara, daha gergin yanaklara, daha düzgün bir boyun açısına ulaşmanız mümkündür. Yağ dokusu enjeksiyonu ile kombine edildiğinde asma teknikleriyle çok daha belirgin gençleşme sağlanır. Bu yolla yüz germe ihtiyacını azaltmak, geciktirmek belki de ortadan kaldırmak mümkün olabilir.

Asma işlemlerinde teknik olarak Prof. Dr. Onur Erol’un yöntemini kullanıyorum. Hasta açısından iyileşme süreci en kolay ve kalıcılık süresi en uzun yöntemin bu olduğunu düşünüyorum. Tüm asma yöntemlerinin etkisi geçicidir. Bu etki süresi kişinin doku yapısına göre değişkenlik gösterir. Bizim kullandığımız yöntemlerle ortalama olarak 1-2 yıl etki süresi olduğu söylenebilir. Mevcut asma yöntemleri içinde daha uzun etkiye sahip olan yoktur.

Operasyon lokal anestezi altında yapılır. 1-2 mm’lik 4 adet delik açılır. Cilt altından ipler geçirilerek doku yukarı asılır. İlk gün sargı yapılıp ertesi gün açılır. Büyük olasılıkla ertesi gün şişlik yada morluk olmayacağı için işe dönülebilir. Yan etki veya komplikasyon riskinin düşüklüğü, çabuk sonuç alma ve hızlı iyileşme avantajları sayesinde hasta memnuniyet oranları yüksektir.